Робочі будні тренінг-центру “Фінансова просвіта / Financial education”

Члени студентського наукового гуртка “Фінансова просвіта / Financial education” кафедри фінансів ім. С.І. Юрія стали учасниками ток-шоу “Біткоін: фінансова піраміда чи валюта майбутнього”. Ведуча Іванна Крисько (Ф-31) та експерти Люда Грицишина (Ф-31) та Діана Бойко (Ф-31) розповіли про походження крипто валюти, її засновника Сатоши Накамото, майнерів, які видобувають біткоіни.
Біткоїни – повністю анонімні. Кожен учасник системи має лише електронний гаманець, жодних персональних даних, жодних географічних обмежень. Усе це робить біткойни ідеальними для нелегальних операцій. Ними можна давати хабарі, відмивати гроші та фінансувати діяльність терористів. Вкотре людство стикається із запитанням: що краще – свобода чи безпека? І наскільки першим варто жертвувати заради другого?
Жваву дискусію викликала можливість придбати товари у магазині та стрімке зростання курсу біткоінів. Оскільки видобувати та володіти біткоінами може кожен, таємницею залишилася наявність цієї криптовалюти в експертів та усіх присутніх.
У другій половині зустрічі члени наукового гуртка ознайомилися з можливостями розширення власних фінансових знань за допомогою сучасних освітніх інтернет-платформ. У своїй презентації Богдана Марціясь (Ф-21) та Катерина Черняшова (Ф-21) охарактеризували п’ять нпйпопулярніших платформ онлайн-освіти, зокрема міжнародні платформи Khan Academy, edX, Coursera,а також українські освітні портали EdEra, Prometheus. Перевагою дистанційного навчання через освітні інтернет-платформи є широкий вибір навчальних курсів, практичний характер навчання та його доступність для усіх бажаючих. Завдяки цьому будь-яка людина має можливість безкоштовно опанувати навчальні курси найпрестижніших навчальних закладів світу та отримати сертифікат. Щоб спонукати учасників наукового гуртка “Фінансова просвіта / Financial education” скористатися такими можливостями, доповідачі представили інтернет-адреси найпопулярніших освітніх платформ, а також їх сторінки у соціальних мережах.