Відбувся Третій регіональний освітній форум з методики викладання фінансової грамотності

Дев’ятого квітня 2019 р. у залі засідань вченої ради ТНЕУ відбувся Третій регіональний освітній форум з методики викладання фінансової грамотності, який спільно організували і провели Тернопільський національний економічний університет і Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти. Учасників форуму, а це – студенти і викладачі факультету фінансів, учні та вчителі загальноосвітніх шкіл м. Тернополя, Тернопільської, Львівської та Хмельницької областей, де факультативно вивчають фінансову грамотність, привітали перший проректор університету Микола Іванович Шинкарик і декан факультету фінансів ТНЕУ Андрій Ярославович Кізима. Зокрема, вони наголосили на актуальності події та необхідності формування фінансової грамотності у кожній сім’ї.
Про досвід реалізації проекту «Фінансова грамотність» на факультеті фінансів розповіла завідувач кафедри фінансів ім. С. І. Юрія ТНЕУ Ольга Павлівна Кириленко, акцентувавши увагу на вагоми здобутках викладачів і студентів факультету. Цікавою була доповідь методиста відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО Лілії Ярославівни Криховець-Хом’як стосовно оновлення змісту фінансової освіти на основі впровадження нової програми курсу «Фінансова грамотність» для 10 класу.
Директор гімназії «Гармонія» Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола Галина Михайлівна Балан поділилася своїм досвідом викладання дисципліни «Підприємливість і фінансова грамотність» та звернула увагу на її важливу роль у формуванні ціннісних та світоглядних орієнтацій учнів. Про практичні аспекти викладання курсу «Фінансова грамотність» у початковій школі розповіла вчитель НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2 – ДНЗ» м. Хоростків Віта Олександрівна Желєзняк.
Креативною була доповідь докторанта кафедри фінансів ім. С. І. Юрія ТНЕУ Віталія Валерійовича Письменного, у якій він поділився досвідом написання книг і створення мультфільмів для дітей з фінансової грамотності та особливості застосування мультимедійних технологій навчання в школі. Про роль самоосвіти у формуванні фінансово грамотної особистості розповіла професор кафедри фінансів ім. С. І. Юрія ТНЕУ Тетяна Олексіївна Кізима.
Для учнів загальноосвітніх шкіл працювала окрема секція. Зокрема, вони відвідали networking «Як навчитися заощаджувати гроші?» (модератор – доцент кафедри фінансів ім. С. І. Юрія ТНЕУ Антоніна Вікторівна Дем’янюк), тренінг «Фінансове шахрайство – небезпечна зброя сьогодення» (модератори – доценти кафедри фінансів ім. С. І. Юрія ТНЕУ Олена Володимирівна Петрушка та Ірина Йосипівна Круп’як) та воркшоп «Мій особистий бюджет» (модератори – доценти кафедри фінансів ім. С. І. Юрія ТНЕУ Мирослава Богданівна Гупаловська і Світлана Василівна Савчук). У лаундж-зоні факультету фінансів працювала фотозона Finance Family.
Під час обговорення результатів Форуму учасники домовилися продовжувати розвивати освітні аспекти фінансової грамотності молоді та вже восени зустрітися в стінах Тернопільського національного економічного університету на вернісажі-практикумі з фінансової грамотності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *